KONST / Litografier / Färglitografi 15154161
nr 1515 4161
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Signerad, numrerad 139/260. Färglitografi, bildmått: 25x45 cm, yttermått inklusive ram: 40x58 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 januari 2023
kl 20:21:55
15/1 15:07:30
16/1 13:46:36